
Kenda Juggernaut FatBike Sport Wire tire 26 x 4.80 - Black
- Tread blocks are interconnected for added knob integrity
- DTC dual tread compound with lightweight 120 tpi casing
| Model | Juggernaut |
| Size | 26" |
| Width | 4.8" |
| Casing | Standard |
| TPI | 60 |
| Compound | Dual |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 1734g |
Original: $87.95
-65%$87.95
$30.78Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Tread blocks are interconnected for added knob integrity
- DTC dual tread compound with lightweight 120 tpi casing
| Model | Juggernaut |
| Size | 26" |
| Width | 4.8" |
| Casing | Standard |
| TPI | 60 |
| Compound | Dual |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 1734g |












