
Kenda Juggernaut FatBike Wire tire 26 x 4.00 - Black
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1285 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 4 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 30 |
Original: $84.95
-65%$84.95
$29.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1285 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 4 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 30 |












