
Kenda Krusade Tire - 20 x 4 Clincher Wire Black 60tpi
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 4 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $44.95
-65%$44.95
$15.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 4 |
| Tire Type | Clincher |












