
Kenda Kwest 700c Tire
- Slick tire with traction grooves for on-road riding
- 60 tpi casing
| Model | Kwest |
| Size | 700c |
| Width | 25mm, 35mm |
| Casing | Standard |
| TPI | 60 |
| Compound | Specialized |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 400g, 500g |
Original: $24.95
-65%$24.95
$8.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Slick tire with traction grooves for on-road riding
- 60 tpi casing
| Model | Kwest |
| Size | 700c |
| Width | 25mm, 35mm |
| Casing | Standard |
| TPI | 60 |
| Compound | Specialized |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 400g, 500g |












