
Kenda Regolith Pro Tire - 29 x 2.2 Tubeless Folding Black 120tpi
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 683 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.20 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 45 |
Original: $69.95
-65%$69.95
$24.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 120 |
| Color | Black |
| Weight | 683 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.20 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 45 |














