🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale



ODI F-1 Vapor Grips - Black
F-1 Vapor Grips are made from ODI's exclusive A.I.R.E compound which infuses air into the grip reducing weight by over 30% and providing a slower rebound and response for improved comfort.Medium diameter (31.5mm) fits most hands Reinforced inner layer for added durability Includes end plugs Ergonomic finger cutouts provide a better gripping surface and improved control
| Length | 130, 130mm |
| Flange | No |
| Lock On | No |
| Shape | Round |
| Color | Black, Blue |
| Defined Color | Black, Blue |
| Model | F-1 Vapor |
| Grip Color | Red |
| Diameter | 31.5mm |
Select Color
From $6.63
Original: $18.95
-65%ODI F-1 Vapor Grips - Black—
$18.95
$6.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
F-1 Vapor Grips are made from ODI's exclusive A.I.R.E compound which infuses air into the grip reducing weight by over 30% and providing a slower rebound and response for improved comfort.Medium diameter (31.5mm) fits most hands Reinforced inner layer for added durability Includes end plugs Ergonomic finger cutouts provide a better gripping surface and improved control
| Length | 130, 130mm |
| Flange | No |
| Lock On | No |
| Shape | Round |
| Color | Black, Blue |
| Defined Color | Black, Blue |
| Model | F-1 Vapor |
| Grip Color | Red |
| Diameter | 31.5mm |





















