🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale



Odyssey Hazard Lite Rear Wheel
The Hazard Lite Rear Wheel features an Odyssey Hazard Lite rim laced to an Odyssey cassette hub.
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Rim Width (Internal) | 32 |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Valve | Schrader |
| Color | Anodized Red, Hard Black |
| Wheel Size | 20", 24" |
| Defined Color | Black, Red |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX, 507 / 24" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Select Size
Select Color
From $96.25
Original: $274.99
-65%Odyssey Hazard Lite Rear Wheel—
$274.99
$96.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Hazard Lite Rear Wheel features an Odyssey Hazard Lite rim laced to an Odyssey cassette hub.
| Rear Axle | 14mm Threaded x 110mm |
| Rim Width (Internal) | 32 |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Valve | Schrader |
| Color | Anodized Red, Hard Black |
| Wheel Size | 20", 24" |
| Defined Color | Black, Red |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX, 507 / 24" BMX |
| Tire Type | Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |





















