

Panaracer DH SuperTube Tube - 26 x 2.1-2.5
| Shaft Type | Smooth, Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Fixed, Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm, Standard Schrader |
| Wall Thickess | 1.4 |
| Weight | 350, 360 |
| ISO Width (mm) | 60, 64 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 2.1 - 2.5 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth, Threaded |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Fixed, Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm, Standard Schrader |
| Wall Thickess | 1.4 |
| Weight | 350, 360 |
| ISO Width (mm) | 60, 64 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 2.1 - 2.5 |












