
Panaracer GravelKing SK Tire - 26 x 2.10 Tubeless Folding Black/Brown
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black/Brown |
| Defined Color | Brown |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 60 / 80 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black/Brown |
| Defined Color | Brown |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 60 / 80 |












