
Panaracer GravelKing SK Tire - 650b x 43 / 27.5 x 1.75 Tubeless Folding BLK
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 43 / 27.5 x 1.75 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 60 / 80 |
Original: $64.99
-65%$64.99
$22.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 43 / 27.5 x 1.75 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 60 / 80 |












