


Panaracer RiBMo ProTite Tire
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 340, 350, 390, 410, 510 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 25, 28, 32, 37 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26", 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 1.25, 26 x 1.50, 700 x 25, 700 x 28, 700 x 32 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100, 110, 115, 80, 95 |
Original: $49.99
-65%$49.99
$17.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 340, 350, 390, 410, 510 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 25, 28, 32, 37 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26", 27.5" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 1.25, 26 x 1.50, 700 x 25, 700 x 28, 700 x 32 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 100, 110, 115, 80, 95 |












