
Pirelli Angel SmarTube X Tube - 700c
| Shaft Type | Smooth, Threaded |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm, Schrader |
| Weight | 145, 151, 183, 189 |
| ISO Width (mm) | 42, 62 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 42, 700 x 42 - 62 |
Original: $41.90
-65%$41.90
$14.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth, Threaded |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm, Schrader |
| Weight | 145, 151, 183, 189 |
| ISO Width (mm) | 42, 62 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 42, 700 x 42 - 62 |












