


Pirelli Cinturato SmarTube Tube
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Weight | 110, 45, 49 |
| ISO Width (mm) | 45, 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 650 x 40 - 50, 700 x 33 - 45, 700 x 35 - 45 |
Original: $39.90
-65%$39.90
$13.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Weight | 110, 45, 49 |
| ISO Width (mm) | 45, 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 650 x 40 - 50, 700 x 33 - 45, 700 x 35 - 45 |












