
Pirelli Cinturato SmarTube Tube - 700 x 28 - 35mm 60mm Presta Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Weight | 70 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 35 |
Original: $39.90
-65%$39.90
$13.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Weight | 70 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 35 |












