
Pirelli RoadTube Tube - 700 x 23-30mm 48mm Presta Valve
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Weight | 85 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 23 - 30 |
Original: $14.90
-65%$14.90
$5.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Butyl |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Weight | 85 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 23 - 30 |












