


Pirelli Scorpion SmarTube Tube
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Weight | 100, 75, 95 |
| ISO Width (mm) | 55, 66 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 27.5 x 2.2 - 2.6, 29 x 1.8 - 2.2, 29 x 2.2 - 2.6 |
Original: $39.90
-65%$39.90
$13.96Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| Valve Core | Fixed |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Weight | 100, 75, 95 |
| ISO Width (mm) | 55, 66 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 27.5 x 2.2 - 2.6, 29 x 1.8 - 2.2, 29 x 2.2 - 2.6 |












