

Quality Wheels Alex CF-1 Carbon Front Wheel - 26" Fat 15 x 150mm 6-Bolt
| Rim Width (Internal) | 65 |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 65 |
| Front Axle | 15mm Thru x 150mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" Fat |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












