



Quality Wheels Bear Pawls / Blizzerk Rear Wheel - 26" Fat 12 x 197mm 6-Bolt HG 11 MTN BLK 32H
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm, QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 64 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm, QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 64 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












