
Quality Wheels Bear Pawls / DT Swiss E593 Rear Wheel - 26" 10 x 135mm Bolt-On 6-Bolt 13T Single-Speed BLK 32H
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 10x1 Threaded x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Single Cog Driver |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












