
Quality Wheels Deore FH-QC300/DT 533d Rear Wheel - 29" QR x 135mm Center-Lock HG 11 BLK 32H
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 22 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | WE3137 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 22 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | WE3137 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












