
Quality Wheels Deore M610/DT E593 Rear Wheel - 29" 12 x 142mm Center-Lock HG 10 BLK 32H
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | WE3135 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | Shimano HG |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | WE3135 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












