🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale




Quality Wheels Formula / WTB ST i23 Front Wheel
Blending the versatility and performance of tubeless ready rims with a broad range of axle compatibility makes these wheels a great choice for service or upgrades options. Rims can accommodate tubes and clincher tires without modification.Tubeless ready
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, QR x 100mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5", 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc, Center-Lock Disc |
Select Size
Select Axle Type
Select Brake Compatibility
From $99.00
Quality Wheels Formula / WTB ST i23 Front Wheel—
$99.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Blending the versatility and performance of tubeless ready rims with a broad range of axle compatibility makes these wheels a great choice for service or upgrades options. Rims can accommodate tubes and clincher tires without modification.Tubeless ready
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, QR x 100mm |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5", 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc, Center-Lock Disc |





















