
Quality Wheels Shimano Ultegra/Vision Trimax Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock 28H
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $249.00
-65%$249.00
$87.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 700c |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












