


Quality Wheels Value Double Wall Series Disc Front Wheel - QR x 100mm 6-Bolt, Black
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Wheel Size | 26", 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $99.00
-65%$99.00
$34.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Wheel Size | 26", 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |












