
Salsa Stormchaser Frame - Aluminum, Black
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 506, 527, 545, 560, 575, 590, 605 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Black |
| Mfg Size | 49, 52.5, 54.5, 56, 57.5, 59, 61 |
| Platform | Stormchaser |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
Original: $1,349.00
-65%$1,349.00
$472.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 506, 527, 545, 560, 575, 590, 605 |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Carbon |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Color | Black |
| Mfg Size | 49, 52.5, 54.5, 56, 57.5, 59, 61 |
| Platform | Stormchaser |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |











