
Salsa Timberjack SLX Bike - 29", Aluminum, Terracotta Orange
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 570, 594.1, 615.3, 639, 659.3 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Terracotta Orange |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Orange |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 570, 594.1, 615.3, 639, 659.3 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Terracotta Orange |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 27.5+ |
| Defined Color | Orange |











