
Salsa Timberjack XT Bike - 27.5", Aluminum, Copper
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 570, 594.1, 615.3, 639, 659.3 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Copper |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Copper |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Brake Type | Disc |
| TT (Effective) | 570, 594.1, 615.3, 639, 659.3 |
| Fork Type | Suspension |
| Frame Material | Aluminum |
| Frame Type | Rigid |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Color | Copper |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large, X-Small |
| Platform | Timberjack |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Copper |















