


Stan's Arch MK4 Rear Wheels
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, Shimano Micro Spline, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $657.00
-65%$657.00
$229.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, Shimano Micro Spline, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












