



Stan's Arch S2 Front Wheel - 6-Bolt, Black
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $225.00
-65%$225.00
$78.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 28 |
| Front Axle | 15mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












