





Stan's Crest S2 Rear Wheel
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 148mm, QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, Shimano Micro Spline, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $325.00
-65%$325.00
$113.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 148mm, QR x 135mm |
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Cassette Body Type | Shimano HG, Shimano Micro Spline, SRAM XD |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 26", 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












