


Stan's Flow EX3 Rear Wheel
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, Shimano Micro Spline, SRAM XDR |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
Original: $475.00
-65%$475.00
$166.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, Shimano Micro Spline, SRAM XDR |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm, 12mm Thru x 157mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5", 29" |












