
Surly Edna Tire - 26 x 4.3 Tubeless Folding Black 60tpi
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1400 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 109 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4.30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 30 |
Original: $115.00
-65%$115.00
$40.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1400 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 109 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 26" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 26 x 4.30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 30 |












