
Surly Karate Monkey Bike - 27.5", Steel, Organic Eggplant
| Color | Organic Eggplant |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Rear Axle | 12mm Thru x 145mm |
| Platform | Karate Monkey |
| TT (Effective) | 590, 615, 640, 665 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 29" |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Purple |
| keyword search | surly ride out of summer |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Organic Eggplant |
| Mfg Size | Large, Medium, Small, X-Large |
| Rear Axle | 12mm Thru x 145mm |
| Platform | Karate Monkey |
| TT (Effective) | 590, 615, 640, 665 |
| Brake Type | Disc |
| Wheel Size | 29" |
| Fork Type | Rigid |
| Fork Material | Steel |
| Frame Material | Steel |
| Frame Type | Rigid |
| Defined Color | Purple |
| keyword search | surly ride out of summer |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |











