
Surly Molenda Tire - 24 x 6.2 Tubeless Folding Black 60 TPI
| Flat Protection | No |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 158 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 24" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 24 x 6.2 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | No |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 158 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Fat Bike |
| Tire Diameter | 24" Fat |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 24 x 6.2 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












