
Teravail Standard Tube - 16 x 1-1/4 - 1-3/8 32mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 84 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 349 / 16" Recumbent |
| Labeled Size | 16 x 1-1/4 - 1-3/8 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 84 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 349 / 16" Recumbent |
| Labeled Size | 16 x 1-1/4 - 1-3/8 |












