
Teravail Standard Tube - 18 x 1-1/4 - 1-3/8 32mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 98 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 400 / 18" |
| Labeled Size | 18 x 1-1/4 - 1-3/8 |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 98 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Diameter | 400 / 18" |
| Labeled Size | 18 x 1-1/4 - 1-3/8 |












