
Teravail Standard Tube - 26 x 1.5 - 1.75 40mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 152 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1.5 - 1.75 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 152 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1.5 - 1.75 |












