
Teravail Standard Tube - 26 x 1.5 - 1.75 48mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 158 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1.5 - 1.75 |
Original: $10.99
-65%$10.99
$3.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 158 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 1.5 - 1.75 |












