
Teravail Standard Tube - 26 x 2.4 - 2.8 40mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 283 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 2.4 - 2.8 |
Original: $14.50
-65%$14.50
$5.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 283 |
| ISO Width (mm) | 71 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Labeled Size | 26 x 2.4 - 2.8 |












