
Teravail Standard Tube - 700 x 28 - 35mm 60mm Presta Valve
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 129 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 35 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Type | Threaded |
| Valve Core | Removable |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 129 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 28 - 35 |












