
Vittoria Barzo Tire - 29 x 2.25 Tubeless Folding Black 1C
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 820 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 55 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $62.99
-65%$62.99
$22.05Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 820 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 55 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.25 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












