
Vittoria Barzo Tire TLR 29x2.1 Black
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
| Model | Barzo |
| Size | 29" |
| Width | 2.1" |
| Casing | Nylon |
| TPI | 60 |
| Compound | 1C |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 650g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- For mixed terrain conditions
- Aggressive XC tread for the most technical terrain
- Medium spaced knobs for a range of terrain and conditions
| Model | Barzo |
| Size | 29" |
| Width | 2.1" |
| Casing | Nylon |
| TPI | 60 |
| Compound | 1C |
| Bead | Folding |
| Type | Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 650g |












