

Vittoria Barzo XC Race Tire - 29"
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 60 |
| Color | Black, Black/Brown |
| Weight | 725, 735, 765, 775 |
| Defined Color | Black, Brown |
| ISO Width (mm) | 57, 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.25, 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $103.99
-65%$103.99
$36.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 60 |
| Color | Black, Black/Brown |
| Weight | 725, 735, 765, 775 |
| Defined Color | Black, Brown |
| ISO Width (mm) | 57, 61 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.25, 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












