
Vittoria Martello Race Tire - Tubeless, 2PLY, Folding, Black, Enduro 1C G2.0
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1180, 1230, 1380 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60, 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.40, 27.5 x 2.60, 29 x 2.40, 29 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1180, 1230, 1380 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60, 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.40, 27.5 x 2.60, 29 x 2.40, 29 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












