
Vittoria Syerra Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Black Graphene G2.0
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 20-40 |
Original: $93.99
-65%$93.99
$32.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 20-40 |












