
WTB All Terrain Comp Tire
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Weight | 455, 540, 630 |
| Weight (oz) | 12.6, 16, 19 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32, 37, 47 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26", 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.95, 700 x 32, 700 x 37 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $32.95
-65%$32.95
$11.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Weight | 455, 540, 630 |
| Weight (oz) | 12.6, 16, 19 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32, 37, 47 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN, 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 26", 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 1.95, 700 x 32, 700 x 37 |
| Tire Type | Clincher |












