
WTB CZR i30 Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt Black 28H
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












