
WTB HTZ i35 Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm 6-Bolt Black 32H
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $329.95
-65%$329.95
$115.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












