
WTB Proterra Tough i30 Front Wheel - 15 x 110mm 6-Bolt, Black, 32H
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready, Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $324.95
-65%$324.95
$113.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 27.5", 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready, Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












