
WTB ThickSlick Tire - 26 x 2.0 Clincher Wire Black Comp
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Weight | 620 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $32.95
-65%$32.95
$11.53Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Weight | 620 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.20 |
| Tire Type | Clincher |












